Usta Sanatçı Ali Ekber Çiçek, Ege Üniversitesinde anıldı

Türk Halk Müziğinin yeri dolmaz usta sanatçısı Ali Ekber Çiçek’in anıldığı konsere; EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, EÜ DTMK Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Çelik, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. EÜ DTMK Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen konserin sanat yönetmenliğini EÜ DTMK Öğr. Gör. Metin Şengül üstlendi.

         Açılış konuşmasında milli değerlerin hatırlanmasına vurgu yapan Prof. Dr. Özge Gülbey, “Yeni nesle; geçmişimizi, milli değerlerimizi, kültürümüzü aktarmak, birinci derecede görevimiz. Değerli öğrencilerimiz, müfredat dışında bu etkinliği gerçekleştirdiler. Konserde çok büyük bir emek var. Bir topluluğu, tek bir yürekten çıkan ses verecek hale getirmek çok zorlu bir süreçtir. Çok çalışma prova gerektirir. Tüm öğrencilerime ve Metin Hocama çok teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık” dedi.

         Konser esnasında Türk Halk Müziğinin önemli değerlerinden Ali Ekber Çiçek’in; “Bunca Olan Emeğimi Verdin Ele Hiçe Gönül”, “Deli Misin Divane Misin Gönül?”, “Gönül Gel Varalım Gülşen Bağına”,  “Sabahtan Uğradım Ben Bir Figana”, “İlahi Dostun Bağına Girmek Diler Can Bülbülü”, “Şu Yüce Dağları Duman Kaplamış”, “İzzeti Hürmeti Bilirim Seni”, “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim”, “Çoktan Beri Yollarını Gözlerim” eserleri seslendirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir