Zişan Ö. ayrılmak istedi olanlar oldu: On altı numara, binlerce mesaj… Abdülhamid Y’den mail üzerinden ölüm tehdidi


24 yaşındaki Zişan Ö. 28 yaşındaki birlikte olduğu erkek arkadaşı Abdülhamid Y.’den ayrılma kararı aldı. İddiaya göre uzun zamandır tehdit ve hakaretlere maruz kalan Zişan Ö., bu duruma son vermek istedi.

ISRARLI MESAJLARI ENGELLEDİ

Ancak kız arkadaşını sevdiği iddiasıyla Abdülhamid Y., bu duruma karşı çıkarak tekrar beraber olmak için ısrarla genç kadınla iletişim kurmaya çalıştı. Israrlı takipten kurtulmak isteyen Zişan Ö., eski erkek arkadaşının cep telefonu numarasını engelledi. Bu duruma karşı şahıs hakaret ve tehdit içerikli mesajlar atmaya başladı.

16 FARKLI NUMARA VE 3 MAİLDEN BİNLERCE TEHDİT MESAJI

Eski kız arkadaşına ulaşamayan şahıs toplamda 16 farklı numarayla kız arkadaşına engeli kaldırması için mesajlar göndermeye başladı.

Tehdit ve hakaret içerikli mesajlar gelmeye başlayınca numaraları engelleyen Zişan Ö., bu kez mailine gelen mesajlarla şoke oldu. Genç kadın binlerce mesaj sonrası savcılığa başvurarak eski erkek arkadaşı hakkında suç duyurusunda bulundu.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALMAYA BAŞLADI

Savcılığa yapılan suç duyurusunda şüpheli şahısla 2 yıldır birlikteliği olduğunu, ilişki süresi boyunca sözlü tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu anlattı.

İlişkiyi bitirmek istediğini söyleyen genç kadın bu süre zarfınca farklı telefon numaraları ile hakaret içerikli mesajlarla karşılaştığını belirtti. Israrlı şekilde takip edildiğini ve ölüm tehditleri aldığını belirten Zişan Ö., şahsın cezalandırılmasını talep etti. Şikayet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir